Kedves Ügyfeleink!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy cégünk 2025. július 14. és 18.
között zárva, ezért az ebben az időszakban beérkezett megrendeléseket és
megkereséseket 2025. július 21-én, hétfőn dolgozzuk fel és szállítjuk ki.
Köszönjük megértésüket.
Kedves Ügyfeleink!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy cégünk 2025. július 14. és 18.
között zárva, ezért az ebben az időszakban beérkezett megrendeléseket és
megkereséseket 2025. július 21-én, hétfőn dolgozzuk fel és szállítjuk ki.
Köszönjük megértésüket.
Elemek, akkumulátorok - mindenhol megtalálhatóak, laptopokban, mobiltelefonokban, kamerákban, távirányítókban, kézi számítógépekben, MP3-lejátszókban, egyszerűen szinte minden hordozható elektronikai eszközben találunk újratölthető akkumulátort. Tudja, hogyan kell megfelelően karbantartani őket? ...
Az alapvető kérdés az akkumulátor típusa. Minden akkumulátortechnológiának megvannak a maga sajátosságai, erősségei és gyengeségei. Az újratölthető akkumulátorok alapvető típusai:
Nikkel-kadmium (Ni-Cd) - Fő hátrányai a viszonylag alacsony elektromos-töltéstárolási képesség és az erős memóriahatás voltak. A második súlyos hiányosság a környezetre gyakorolt negatív hatása, mivel ezek nehézfémeket tartalmaznak. Előnyük a viszonylag lassú öregedés és a kapacitás fenntartásának képessége sok lemerülési/töltési cikluson át.
A nikkel-metál-hidrid (Ni-MH) - a lítiummal együtt, a drágább újratölthető lítium akkumulátorok továbbfejlesztett, olcsó alternatívájaként került bevezetésre, és elődjének két fő hiányosságát kellett megszüntetnie - a környezet megóvása és az ún. "Memória hatás". Jelenleg még mindig használják őket, különösen "ceruza" AA újratölthető elemként. Fő hátrányuk a memóriahatás és az, hogy hosszabb ideig nem képes az elektromos töltést tartani (egy teljesen feltöltött elem viszonylag gyorsan elveszíti kapacitását még akkor is, ha nem használják).
A Li-Ion - A Li-Ion elemek fő előnye, hogy magasan képesek tárolni az áramot kisebb cellatérfogatban. Az elektromos töltés (kapacitás) tárolási képességük akár 50%-kal magasabb, mint a Ni-MH és Ni-Cd elemeké. Ez azt jelenti, hogy a Ni-Cd ill. az azonos súlyú Ni-MH akkumulátor körülbelül fele annyi ideig fog kitartani, mint a lítium elem. A Li-Ion akkumulátorok másik jelentős előnye a "memóriahatás" hiánya, amely Ni-MH és Ni-Cd akkumulátorokban fokozatosan csökkenti az akkumulátor kapacitását. Az elektronikai cikkek, például a mobiltelefonok gyártói ezért túlnyomórészt (jelenleg a mobiltelefon-gyártók akár 90%-a is) a legkönnyebb fém - lítium elven alapuló akkumulátorokat használnak.
Javaslat a Li-Ion (és LiPol) akkumulátorok megfelelő töltésére
Célszerű a lítium akkumulátorokat gyakrabban tölteni, megakadályozni a teljes lemerülést, és használat előtt feltölteni őket.
Mélymerülés feszültség által
A feszültség nem csökkenhet a Li-Ion akkumulátorok minimális feszültsége alá, különben az akkumulátor "mélyen lemerülhet". Átadáskor A Li-Ion akkumulátor REMS cellái kb. 40%-ra előre töltöttek. Ezért a lítium-ionos akkumulátorokat minden használat előtt rendszeresen fel kell tölteni. Ha a cella gyártójának utasításait nem tartják be, a lítium-ion akkumulátor megsérülhet a mélymerülés miatt.
Mélymerülés tárolás által
Ha a viszonylag alacsony töltöttségű Li-Ion akkumulátort tárolja, akkor az az önkisülés következtében hosszabb ideig tartó tárolás során mélyen lemerülhet, és így megsérülhet. Ezért a lítium-ionos akkumulátorokat tárolás előtt fel kell tölteni, legkésőbb félévente újratölteni, és feltétlenül újratölteni használat előtt.
FIGYELMEZTETÉS
Használat előtt töltse fel az akkumulátort. A mélymerülés elkerülése érdekében rendszeresen töltse fel a Li-Ion akkumulátorokat. A mélymerülés károsíthatja az akkumulátort.
Az új és régóta használaton kívüli Li-Ion akkumulátorok csak többszörös feltöltés után érik el a teljes kapacitást.
Mi a teendő annak érdekében, hogy a Li-Ion akkumulátor a lehető leghosszabb ideig működjön: